جاوید سیر مجری مستقیم تور های جزیره کیش  02144255833

مدت اقامت:
2 شب
شروع قیمت ها
310,000
پرواز:
کیش ایر
مدت اقامت:
3 شب
شروع قیمت ها
430,000
پرواز:
کیش ایر
مدت اقامت:
3 شب
شروع قیمت ها
630,000
پرواز:
کیش ایر
مدت اقامت:
3 شب
شروع قیمت ها
600,000
پرواز:
کیش ایر

اطلاعات مفید

 

تور کیش ارزان

تور کیش ارزان

تور کیش ارزان

پارک دلفین در دل جزیره مرجانی کیش با قدمتی حدود ۱۰ ساله در حالی کار خود را شروع کرد که کسی جزیره کیش را با امکانات فعلی نمی شناخت. شاید خیلی از ما جزیره کیش را تنها منحصرا به نام باغ پرندگان و پارک دلفین بشناسیم که این افتخاری بس بلند برای ما می باشد. در طی سالهای اخیر مجموعه پارک دلفین ها پیشرفت های چشمگیری داشته است، که از آن جمله ساخت و بهره برداری از سالن بزرگ آمفی تئاتر، سفره خانه سنتی و باغ جدید پرندگان می باشد و در آینده ای نه چندان دور، باز هم شاهد پیشرفت های شایانی خواهیم بود.

دلفیناریوم

دلفیناریوم یکی از زیباترین و مهیج ترین قسمتهای پارک دلفین کیش می باشد که در این بخش متنوع ترین حیوانات دریایی از جمله دلفین، شیر دریایی، گربه دریایی و گراز دریایی زیباترین نمایش های به یاد ماندنی را برای شما اجرا می کنند. در این مجموعه بیش از ۲۱ پستاندار دریایی در استخری حجیم با ظرفیت بالغ بر ۱۸۰۰۰ متر مکعب آب دریا نگهداری می شوند. دلفیناریوم کیش از بزرگترین مکان های نمایش دلفین در سطح خاورمیانه است. تمام حیواناتی که در این مجموعه برای شما نمایش اجرا می کنند توسط مربیان ایرانی تعلیم دیده اند.

باغ پرندگان

باغ پرندگان یکی از پربارترین گونه های جانوری را در خود جای داده است. در این مجموعه بیش از ۵۰ گونه جانور از جمله پلیکان، شتر مرغ، طوطی ماکائو، طاووس، انواع لک لک، توکان، توراکو، قو، پنگوئن و انواع دیگری همچون کروکودیل که از اقصی نقاط جهان گردآوری شده است. در باغ پرندگان کیش عوامل زیست محیطی مناسبی برای زادآوری فراهم آورده شده است.

جزیره کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس و از توابع بخش کیش، شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. در گذشته این جزیره را به نام « قیس » می‌خواندند. شکل این جزیره بیضوی مانند است و در ۱۲ کیلومتری کرانه شیبکوه جای گرفته است. این جزیره یک میلیون نفر گردشگر را سالانه به خود جذب می‌کند.

کیش جزیره‌ای از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. در گذشته این جزیره را به نام «قیس» می‌خواندند. شکل این جزیره بیضی شکل است و در ۱۲ کیلومتری ساحل شیب کوه واقع شده است. این جزیره سالانه پذیرای یک میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی است. آب و هوای کیش گرم و مرطوب بوده و میانگین دمای سالانه جزیره ۲۶/۶ درجه سانتیگراد می‌باشد.

شهر زیر زمینی کاریز

قنات کیش بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و در گذشته آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تأمین می‌کرده، ولی اکنون به یک شهر زیر زمینی شگفت‌انگیز بدل شده که بیش از ۱۰۰۰۰ مترمربع وسعت دارد. غرفه‌های صنایع دستی ایران و جهان، رستوران سنتی و مدرن، موزه، سالن آمفی تئاتر، سالن کنفرانس، گالری‌های هنری و… شهر کاریز در عمق ۱۶ متری زیر زمین قرار دارد. سقف آن هشت متر ارتفاع و بیشتر سقف آن مملو از سنگ‌واره، صدف و مرجان‌هایی است که با نظر کارشناسی ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال قدمت دارد و تک تک آنها شناسایی و دارای شناسنامه رسمی است. کارگزاران شهر زیر زمینی بر این باورند که دو ویژگی زیر کاریز را در فهرست ابنیه جهانی در خواهد آورد. اول اینکه کاریز در دل تنها جزیره مرجانی دنیا واقع است. دوم آنکه تنها بنایی است که سقف آن مملو از صدف‌ها و مرجان‌های طبیعی است. صدف‌ها و مرجان‌هایی که برای بازدید آنها دو راه وجود داشته، بازدید از موزه‌های طبیعی و غواصی در آب‌های آزاد، و اکنون کاریز فصلی جدید و استثنایی در پیش روی تمامی دوست‌داران طبیعت گشوده که بی‌واسطه خواهند توانست از بزرگ‌ترین مجموعه مرجانی بازدید کنند. گفتنی است که خاک‌های برداشت شده از کاریز دارای خواص درمانی زیادی است که در «گِل درمانی» استفاده‌های فراوان خواهد داشت. این امر همراه با خدمات گوناگونی همچون تأسیس مراکز اقامتی، تجاری و تفریحی در زمینی معادل ۶۰۰۰۰ مترمربع در روی زمین کاریز احداث خواهد گردید. زمین سطحی کاریز به پارک وسیعی بدل می‌گردد که دارای دو تپه مرتفع خواهد بود. این پی‌ها از خاک‌های برداشت شده زیر زمین ساخته شده و به چشم‌انداز بی‌نظیر جزیره کیش تبدیل خواهد شد.

ساحل کیش

کیش دریای آبی رنگ شفاف و روشنی دارد که باعث می‌شود کف آن از سطح دریا هم پیدا باشد. کارشناسان محیط زیست این خاصیت را به وجود مرجان‌ها در پیرامون جزیره نسبت می‌دهند و معتقدند که مرجان‌ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره هستند. کیش به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع‌ترین ساحل‌هاست و در دنیا کم‌تر ساحلی را می‌توان یافت که در وسعت سواحل کیش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف در آن به استراحت بپردازند.

شهر باستانی حریره

بقایایی از یک شهر باستانی در مرکز ساحل شمالی جزیره قرار دارد که به احتمال بسیار قوی به دوره ساسانیان و اوایل دوره اسلامی بر می‌گردد. این بقایا در وسعتی بالغ بر سه کیلومتر مربع، بازگو کننده این مطلب است که روزگاری شهری بزرگ و آباد در این منطقه وجود داشته و جمعیت کثیری را در خود جای می‌داده است. آنچه امروز از این شهر بر جای مانده حجمی از معماری شهری است. اما کم‌تر و به ندرت طاق‌ها، پوشش‌ها و سقف‌ها سالم برجای مانده است. جز پاره‌ای موارد که پوشش‌های طاقی‌شکل سنگی از گزند تخریب در امان مانده است. بقایای شهر حریره در امتداد ساختمان‌های بندرگاه و دفاتر آن قابل دیدن است. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی، شهر حریره هشتصد سال قدمت دارد.

کشتی یونانی

کشتی یونانی جاذبه توریستی دیگری از جزیره کیش است. در یک روز گرم تابستان، چهارم مرداد سال ۱۳۴۵ ه.ش، بومیان جزیره کیش کشتی عظیمی را دیدند که در ساحل این جزیره پهلو گرفت. این کشتی در سال ۱۳۲۲ ه.ش توسط شرکت ویلیم همیلتون با ۷۰۶۱ تن وزن و ۱۳۶ متر طول در بندر گلاسکو ساخته شده بود که به ترتیب «شیپور امپراطور»، «ناتور الیست»، «سیروس فارس»، «همدان» و بعد «کولائف» نام گرفت. تماشای غروب خورشید در پشت «کشتی یونانی» فراموش نشدنی است.

روستای باغو و درخت لور

باغو از آبادی‌های قدیمی کیش است که در جنوب‌غربی جزیره قرار دارد. در حال حاضر، این آبادی جز چند خانوار دام‌دار، سکنه دیگری ندارد. در بین بومیان، حاصل‌خیزی این منطقه زبانزد است. در این منطقه بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می‌خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشم‌گیری دارد. درخت لور یا انجیر معابد، معروف‌ترین درخت جزیره است. این نوع درخت در نواحی جنوبی ایران رشد می‌کند. پوست کهنسال درخت لور و برگ‌ها و ریشه‌هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند، آن را از سایر انواع درختان متمایز می‌سازد. این درختان ریشه‌هایشان طوری رشد می‌کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می‌افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند. به منظور گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی روستای باغو که از خاکی مستعد برخوردار است «پارک دلیران» با وسعت ۶۰ هکتار در این منطقه احداث شده است.

قنات دو هزار ساله

 

قنات اختراع ایرانیان است و ده‌ها قرن قدمت دارد. این در حالی است که چینی‌ها فن حفر قنات را تازه حدود ۲۰۰ سال پس از ایرانیان آموخته‌اند. اجداد ما آب‌های شیرین دامنه کوهستان را با کمک فن قنات‌سازی که روش ابداعی خودشان بوده، با همان روش بسیار ابتدایی و مصالح ابتدایی‌تر (کول یا تالاب‌های سفالین) به حاشیه کویرها می‌بردند. قنات دو هزار ساله کیش با شهر زیر زمینی ساخته شده در آن از مکان‌های دیدنی کیش است. در مسیر این قنات، چاه‌هایی به چشم می‌خورد که در گذشته برای لایروبی قنات حفر شده بود. تا کنون ۲۰۰ حلقه از این چاه‌ها در مسیر قنات شناسایی شده است که فاصله هر کدام از یکدیگر به ۱۴ تا ۱۶ متر می‌رسد. سقف قنات را لایه‌های مرجانی به ضخامت ۲ تا ۱۵ متر و لایه‌های زیرین قنات را خاک نفوذ ناپذیر مارنی تشکیل می‌دهد. این خاصیت باعث شده است تا آب باران پس از نفوذ از لایه‌های مرجانی در عمق نفوذ ناپذیر زمین تشکیل سفره‌های آب زیر زمینی را بدهد. چهار کیلومتر از مسیر این قنات تا کنون حفاری و لایروبی شده است و هم اکنون در عمق ۱۵ متری این قنات شهری زیر زمینی با کاربری سیاحتی و تجاری در حال ساخت و تکمیل است.

نمایشگاه خزندگان

در این نمایشگاه بیش از یکصد گونه خزنده از خانواده مارسانان به نمایش گذاشته شده است. مارهای عظیم بوا، پیتون آفریقا و آمازون، سوسمار ایگوانه ماداگاسکار، عقرب سیاه امپراتور آفریقا، مار پرنده تایلند، عنکبوت‌های بزرگ و پرنده‌خوار برزیلی و… نمونه‌هایی از این‌گونه خزندگان هستند. علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه می‌توانند به کانون هنر واقع در جنب پارک آهوان مراجعه کنند. این نمایشگاه در آینده نزدیک به سالن مخصوصی در پارک آهوان منتقل می‌شود. در کانون هنر امکانات وسیع دیگری برای برپایی نمایشگاه‌های اختصاصی هنری تدارک دیده شده است که در اختیار هنرمندان داخلی قرار می‌گیرد.